دکور داروخانه

دکور داروخانه

15 ترفند عالی برای دکوردارو خانه های کوچک

دکوراسیون دارو خانه باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی، راحتی پرسنل را نیز فراهم کند. گاهی ممکن است با چیدمان خاصی به آن زیبایی موردنظر دست پیدا کنیم، اما راه رفتن در آن فضا و انجام کارهای روزمره چندان آسان نباشد. باید بتوانید با هوشمندی، طوری بخش های مختلف خانه را دکور کنید که بهترین استفاده را از آن داشته باشید. ما در این مطلب، چند ایده کاربردی و مناسب برایتان نوشته ایم که امید است، مورد استفاده تان قرار بگیرند.

1. دردارو خانه های کوچک باید رنگ دیوارها روشن باشد. از رنگ های تیره بپرهیزید زیرا موجب جمع و کوچک دیده شدن می شود. اگر خیلی به رنگ روشن علاقه ندارید و می خواهید از رنگ هایی غیر از رنگ های خنثی استفاده کنید، از آبی یا سفید  استفاده کنید. این رنگ ها گزینه های خوبی برای رنگ های روشندردارو خانه های کوچک به شمار می روند.


2. استفاده از رنگ روشن در همه بخش های داروخانه از سقف گرفته تا دیوار و کف باعث می شود تا نور بیشتری در داروخانه بازتاب داشته باشد. رنگ روشن در سقف، نور لامپ را به سمت پایین منعکس می کند و روشنایی بیشتری را دردارو خانه شاهد خواهید بود. همین نور روی دیوارهای روشن نیز می تابد و فضا را از گرفته یا خفه بودن نجات می دهد. اما این را در نظر داشته باشید، اگر سقف سفید باشد و دیوارها را نیز سفید نقاشی کنید، نور ایجاد شده روی دیوار یا سقف سایه ایجاد می کند و موجب می شود تا سقف کوتاه تر دیده شود. به همین دلیل، بهتر این است که رنگ سقف همیشه روشن تر از دیوارها انتخاب شود تا نور به سمت پایین بتابد.

هنگامی که لامپ را طوری انتخاب کنید که نور را کاملابه سمت پایین بتاباند نیز همین روند را خوهید داشت و سقف تیره تر به نظر خواهد آمد. سقف کوتاه یکی از مغضلات دکوراسیون است و در داروخانه های کوچک، بیشتر خودش را نشان می دهد.

3.برای سقف های کوتاه می توانید از لامپ ها توکار و سقفی استفاده کنید. این ایده به ویژه در راهروهای داخلی که سقف کوتاه تری نسبت به دیگر قسمت ها دارند، بسیار مناسب و کاربردی است. با این ترفند می توانید سقف این فضا را بلندتر از آنچه در واقعیت هست، نشان بدهید. البته توجه داشته باشید که نور به سمت بالا نیز تابش داشته باشد تا سقف روشن تر دیده شود و موجب بلندتر دیده شدن فضا نیز بشود.


4. یکی دیگر از راهکارهای روشن و بلندتر نشان دادن سقف، استفاده از لوسترهایی است بخش خالی آنها رو به بالا است. این باعث می شود تا نور به سقف بتابد و سقف روشن شود. همان طور که ذکر کردیم، روشن تر بودن سقف از دیوارها باعث بلندتر دیده شدن آن می شود.


5. از سقف های شیشه ای یا مشابه آن استفاده کنید. تیره کردن فضای داخلی سقفی که فرورفتگی دارد موجب می شود تا سقف بلندتر دیده شود.


6. از پنجره های بلند استفاده کنید. همان مسایلی که در مورد رنگ روشن دیوار و سقف مطرح کردیم، در مورد پنجره ها نیز مصداق دارد. وقتی پنجره های بلند با رنگ روشن داشته باشید، نور بیشتری به داخل فضا می تابد و باعث روشن تر دیده شدن اتاق می شود. سعی کنید، قاب پنجره ها را تا حد امکان با رنگ روشن نقاشی کنید.


7. برای داروخانه های کوچک که سقف کوتاه دارند، استفاده از طرح راه‌راه عمودی و قفسه جزیره ایی و وسایلی که قد کوتاهی دارند، این توهم را به وجود می آورد که سقف بلندتر است. هر چه طرح راه‌راه کمرنگ تر و هر دو رنگ به هم نزدیک تر باشند، نمای بهتر و زیباتری خواهد داشت. رنگ های تیره موجب شلوغ دیده شدن فضا می شوند.


8.برای فضاهای کوچک و سقف های کوتاه، باید قفسه را تا حد امکان کوتاه انتخاب کنید. به طور مثال، از مبلمان ۲۰۰ سانتی‌متری به جای ۳۰۰سانتی‌متری استفاده کنید. رنگ و طرح آنها را نیز مشابه هم انتخاب کنید تا اتحاد آنها موجب خلوت تر دیده شدن فضا بشود.


9.طرح راه‌راه افقی نیز درست همانند راه‌راه عمودی، موجب بلند دیده شدن سقف می شود. با این تفاوت که، دیوارها را نیز عریض تر نشان می دهد.


10. طرح راه‌راه افقی ایده بسیار خوبی برای بزرگ نشان دادن فضا است اما در برخی اتاق ها، اگر از این طرح با رنگ های تیره استفاده کنید، نتیجه عکس دارد  و به جای بزرگ تر دیده شدن، موجب خفگی فضا می شود. بنابراین، این طرح را با رنگ های بسیار روشن و کاملا مشابه هم روی دیوار اعمال کنید.


11. در قسمت تاریک داروخانه می توانید برای بزرگ نشان دادن فضا از آینه استفاده کنید. البته اندازه آینه به اندازه اتاق و دیوار موردنظر نیز بستگی مستقیم دارد. با رعایت نسبت ها، از یک یا چند آینه استفاده کنید تا موجب بازتاب نور و بزرگ دیده شدن فضا بشوند.


12. دردارو خانه های کوچک باید به نسبت ها و اندازه ها توجه بیشتری داشته باشید. هر چه بیشتر به تناسب آنها توجه کنید، می توانید استفاده بهینه تری از فضا داشته باشید. 


با تشکر سعید حسین زاده 


مدیریت گروه صنعتی امید 


درب وپنجره دوجداره سیستم ترمال بریک

درب وپنجره دوجداره سیستم ترمال بریک

درب و پنجره های آلومینیومی ترمال بریک


پنجره یکی از عوامل مهم اتلاف انرژی در ساختمان هاست ، اتلاف انرژی در پنجره های خوب آلومینیومی بسیار کمتر از پنجره های آهنی است .


در و پنجره های آلومینیومی به دو صورت ساده و ترمال بریک ارایه می شوند.


پنجره های Thermal break ( شکست حرارتی ) از انواع پنجره های عایق در برابر حرارت می باشند .


به دلیل ضریب انتقال حرارت بالا در آلومینیوم علاوه بر دوجداره بودن شیشه ها ، پروفیل آلومینیومی نیز از طریق تیغه های پلی آمید به هم متصل و دوجداره می شوند . این روش باعث عدم انتقال حرارت در پروفیل می شود .


پروفیلهای حاصل پروفیلهای ترمال بریک می باشند که از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه های پلی آمید به هم متصل می گردند، تشکیل شده اند.


سیستم ترمال بریک که در اروپا ابداع شده است به دلیل داشتن لاستیک پلی آمید مابین جدار داخلی و خارجی پروفیل که توسط پیشرفته ترین ماشین الات اروپایی پانچ می گردد امکان نفوذ گرما، سرما و لرزش را به صفر رسانده و امکان دو رنگ بودن نمای داخلی و خارجی را میسر می نماید.


پلی آمید خواص مکانیکی خود را در حرارتهای بالا و در برابر مواد شیمیایی و آب و اشعه یو وی حفظ می کند . بالا بودن استحکام و طول عمر بالا از دیگر مزایای تیغه های پلی آمید می باشد. تیغه پلی آمید مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر می شود.در واقع اطلاق عنوان ترمال بریک به این سیستم به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت می باشد.


نتیجه استفاده از پروفیل ترمال بریک، جلوگیری از انتقال سرما و گرما از جدار خارجی به جدار داخلی و بالعکس می باشد.


بطور متوسط 30 % سطح خارجی ساختمان را پنجره تشکیل می دهد . 70 % از سطح هر پنجره را شیشه و مابقی را پروفیل تشکیل می دهد.


در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره ها 38 % کاهش اتلاف انرژی حرارتی در فصل سرما و 32 % کاهش اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما ، 28 % کاهش مصرف سوخت ، 20 % کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات و به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری میشود.


 


1 2 3 4 5  ... 

گروه صنعتی امید